Poľovníctvo

Zvernica Mikuláš vznikla v roku 2012 za účelom chovu prevažne jelenej zveri. Pred otvorením zvernice bol nakúpený a vypustený najlepší genetický materiál aký bol v tom čase na trhu dostupný. Svedčí o tom aj dosiahnutý výsledok poľovníckej sezóny 2016, kde bolo ulovených niekoľko jeleňov nad 220 b. CIC, z ktorých jeden dosahuje takmer 240b. CIC. Okrem typického karpatského jeleňa u nás nájdete aj “novo- zélandských” jeleňov, ktorých parožie rastie do rekordných rozmerov.

20161011_155820

Z raticovej zveri sa vo zvernici dá ešte loviť daniel a srnec. Okrem trofejovej zveri je možnosť loviť aj zver samičieho pohlavia za účelom získania zveriny či prežitia dostupnejšieho poľovníckeho zážitku. Ponúkame aj možnosť lovu divej morky, ktorá je zaujímavá hlavne pre lovcov s lukom. Lovecký hosť je sprevádzaný profesionálnym doprovodom alebo priamo majiteľom zvernice. Samičiu raticovú zver a morku divú je možné loviť aj individuálne bez doprovodu.

IMG_8020

 

Zvernica Mikuláš je súčasťou agroturistického komplexu a okrem lovu zveri je pre lovcov alebo ich blízkych, ktorí ho sprevádzajú, možnosť zabezpečiť rybolov, jazdu na koni alebo koči v našom jazdeckom klube (www.jkjasova.sk), ktorý je od zvernice vzdialený len 5 kilometrov, kúpanie v termálnom kúpalisku Podhájska, ochutnávky vín v slávnych strekovských pivniciach a iné aktivity súvisiace s agroturizmom.

IMG_1805